24 08 2013

GEMİÇ KÖYÜ AHMET OĞLANLAR SÜLALESİ

GEMİÇ KÖYÜ AHMET OĞLANLAR SÜLALESİ |  görsel 1

 

SEVGİLİ GEMİÇLİLER SİZE ELLERİMİ UZATTIM, KOLLARIMI AÇTIM. BÜTÜN KALBİMLE, SEVGİYLE SİZE SESLENİYORUM.

 

 

 

GEMİÇ KÖYÜMÜZÜN TARİHİ BU SAYFALARDA YAŞAYACAKTIR.

YILDA İKİ DİNİ BAYRAM VAR.

GEMİÇ KÖYÜNDE BİR BAYRAM DAHA VAR.
EYLÜL AYININ İLK PAZAR GÜNÜ
GEMİÇLİLER VE GEMİÇLİLERİ SEVENLER
GEMİÇ KÖYÜNDE BULUŞACAK, KAYNAŞACAK
DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAKLAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
var flashvars = {}; var params = {}; var attributes = {}; params.wmode = "transparent"; swfobject.embedSWF("FileUpload/ds323438/header.swf", "stnz_flash_header", "900", "200", "9.0.0","expressInstall.swf", flashvars, params, attributes );
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
GEMİÇ TARİHİ BİR KÖYDÜR.
 
 
 
HABERLER VE ÖNEMLİ SİTE ADRESLERİ
 
TÜRKİYE TAKVİMİ
 
 
navigate('','','ds323438');
 
 
 
 
Hava Durumu
 
 
Anlık
Yarın
28° 32° 20°
 
AdanaAdıyamanAfyonkarahisarAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArtvinAydınBalıkesirBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIspartaİçelİstanbulİzmirKarsKastamonuKayseriKırklareliKırşehirKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaKahramanmaraşMardinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasTekirdağTokatTrabzonTunceliŞanlıurfaUşakVanYozgatZonguldakAksarayBayburtKaramanKırıkkaleBatmanŞırnakBartınArdahanIğdırYalovaKarabükKilisOsmaniyeDüzce
 
 
 
Anket
 
 
GEMİÇ KÖYÜ SAYFASI YORUMLARI NEDEN YOK?
Evet İsterim. Hemen şimdi yazacağım.
hayır. Niçin yazacağım ki?
Sayfaların hepsini okuyup, her yazıya yorum yazacağım.
Sadece Gemiç'liler yazacak sanıyordum. Şimdi yazacağım.
Buradaki çalışmaları beğeniyorum. fakat yazmaya da üşeniyorum. İleride yazarım.
Yazıp yazmamak ile ilgili terddütlerim var. İleride belki yazabilirim.
 
OKUYUCU İSTEKLERİ
 
 

 

 

 

SEVGİLİ GEMİÇLİLER

BU SAYFALAR SİZLERİN  YAZISI OLURSA DEĞER KAZANACAKTIR.

ÜYE SAYIMIZ AZ.

ÜYELERİMİZİN HERBİRİNİN YAZILARI DA AZ.

ÜYELERİMİZ ARTMALI.

ÜYELERİMİZİN YAZILARI ÇOĞALMALI.

GEMİÇ KÖYLÜLER VE GEMİÇLİLERİ SEVENLER, DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM.

HİÇ DEĞİLSE BU SAYFALARDA YAYILAR YAZIN.

KÖYÜMÜZ, İNSANLARIMIZ, İLÇEMİZ, VİLAYETİMİZ, TÜM İLÇELERİMİZ, TÜM İLLERİMİZ,

ZEYTİNİMİZ, DİĞER ÜRÜNLERİMİZ, EMEKLİLERİMİZ, İŞSİZ GENÇLERİMİZ, ÇALIŞAN İNSANLARIMIZ,KÖYÜMÜZDEKİ SAKİNLERİMİZ, KÖYLÜLERİMİZ, DÜĞÜNLERİMİZ, YENİ DOĞANLARIMIZ,KÖYE GELEN MİSAFİRLERİMİZ, ÖNEMLİ HABERLER VE DAHA BAŞKA AKLINIZA GELEBİLECEK HER KONUDA YAZABİLİRSİNİZ. EN AZ YÜZ KİŞİLİK BİR KÖŞE YAZARIMIZ OLMALI..

BİZE HEMEN e-mail veya telefonla HABER VERECEK GÖNÜLLÜ MUHABİRLERİMİZ OLMALI.

BU SAYFALARDA STAJ YAPARSINIZ. SONRA MEŞHUR OLUR VE TÜM TÜRKİYE’YE HATTA DÜNYA’YA HABERLER İLETİRSİNİZ.

BU SAYFALAR SİZLERİN HOBİ HATTA FOBİ KÖŞELERİNİZ OLSUN.

HER SABAH VE AKŞAM BİLGİSAYARI AÇTIĞINIZDA http://www.orhangazigemic.com  ADRESİNİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ. HATTA BU ADRESİ ANA SAYFANIZ YAPABİLİRSİNİZ. O ZAMAN DAHA ÇOK ZİYARETÇİMİZ OLACAKTIR.

GEMİÇ KÖYLÜYÜM. GEMİÇ KÖYLÜLERİ VE GEMİÇ KÖYLÜLERİ SEVENLERİ ÇOK SEVİYORUM.

İÇİNİZDEN BİRİ:

HASAN GÜLER.

 
Ziyaret Bilgileri
 
 
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Toplam 2
Toplam Ziyaret 18237
 
Saat
 
 
var flashvars = {}; var params = {}; var attributes = {}; params.wmode = "transparent"; swfobject.embedSWF("/lib/swf/saatler/clock1.swf", "SaatModul1", "140", "140", "9.0.0","expressInstall.swf", flashvars, params, attributes );
 
 
 
 
Gemiç Köyü Videoları
 
Radyo
 
 
 
SAĞLIK OLSUN
 
Ahmet Oğlanlar Sülalesi
 
 
$(document).ready(function () { $(".fade_effect img").fadeTo(0, 1.0); $(".fade_effect img").hover(function () { $(this).fadeTo("slow", 0.7); }, function () {$(this).fadeTo("slow", 1.0); } ); });

GEMİÇ KÖYÜNDEKİ SÜLALELER..
AHMET OĞLANLAR SÜLALESİ
Ahmet Oğlanlar sülalesinin atası Ahmet Bey'in bir kızı ve bir oğlu olur. Kızının ismi Emine'dir. Emine Hanım Ahmet Efendiler Sülalesinin Atası Şeri Mehmet ile evlenir.

 

 

Şeri Mehmet ve çocukları Ahmet efendiler sülalesi bahsinde geçecektir. Fakat Şeri Mehmet oğluna niye Ahmet ismi koydu ve Bu isimden dolayı da onlara Ahmet efendiler dendi biraz anlaşılıyor. Çünki Kayınpederinin ismi Ahmet'ti. İşte Bu Ahmet Beyin Emine isiminde kızı ve Ali İsminde oğlu olur. Oğlu Ali Bey ise, Gedelek Köyünden Hatice hanımla evlenir.İki oğulları ve bir kızları olur.
Oğulları Dede Salih (Salih Avar)ve Ahmet Oğlan(Ahmet Kuşkaya) ikisinin de Ali isminde Oğulları var. Gemlik'te Oturuyorlar.
Ali ve Hatice'nin kızlarının ismi Mürüvvet Hanım'dır. İdris Güler ile Evlenir. Çocukları olmamıştır.
Hatice Hanım Beyi öldükten sonra Kürtler sülalesinden bir beyle evlenir. Ondan da iki kızı olur.
Hamiyet Hanım ve Kıymet Hanım...
Hamiyet Hanım Köyümüzden Kürt Ali Dayı ile evlenir. Bir oğlu Osman ve Bir kızı Gülten olur. Osman Köyümüzden ve Tekeler sülalesinden Nuran Hanımla evlenir. İki oğulları olur.
Mehmet ve Metin.. Onlar da evlendiler. Çocukları var.Mehmet'in çocukları:Gamze Güngör ve Derya Güngör.. Metin'in çocukları ise. Anıl Güngör ve Nuran Güngör'dür.
Hatice Hanımın Kızı Kıymet hanım Önce Gemlik'e gelin gider. Çocukları olur. Daha sonra İstanbul'lu bir beyle evlenir. Çocukları İstanbul'da Oturuyorlar.
...Burada size bir hatıra yazısı sunmak istedim. Bundan iki yüzyıl önce yani Padişahlar zamanında, Haymanadan Osman isminde bir delikanlı gelir.Bu Osman ismindeki genç köyümüzü çok sever.Köyümüzden bir genç kız ile evlendirilir. Hanımının ismi Hafizedir. Çok çalışkan ve kuvvetli bir delikanlıdır. Ahmetçavuşlar silalesinden İbrahim Bey'in yanında çalışmaktadır. Onun bahçelerinde, tarlalarında var gücüyle çalışmaktadır. Günlerden Cuma'dır. Şimdi bile Cuma günleri köy insanları istirahat eder. Çünki Cuma namazına hazırlık yapmak için banya yaparlar, güzel çamaşır ve elbise giyerler ve namazdan bir saat önce camiye gelirler. Hocanın vereceği vaazdan hisse kapmak isterler. İşte böyle bir cuma günü İbrahim Bey yanında çalışana:

"-Bak Osman bugün CUMA unutma, fakat önce dağa git kurumuş odunlardan topla, yengen ekmek yapacak lazım. Arpalıktaki bahçede kara su var. Hendek aç. O zararlı suyu bahçeden defet. Hayvanların ahırı gübre doldu. Şu küreği al. Güzelce temizle. Sonra ahıra saman yay. Temizlediğin ahırdan çıkan gübreyi ise, yakındaki bahçeye taşı. Çünki bugün cuma.. Bir an önce bu dediklerimi yap. Daha sonra köy hamamına git. Güzelce temizlen. Çünki bugün cuma ..

Camiye erkenden gel. Hocanın dediklerini de dinle.." diye söyleyince. Bu yukarıdaki işleri şöyle bir düşünür. Bir haftada bile tamamlanmayacak gibi görünmektedir. Genç Osman dudaklarına bir gülümseme kondurduktan sonra, bir adım geri çekilir ve ellerini beline dayar ve Ahmet Çavuşun Oğlu İbrahim Bey'e ileride Lakap olacak şu kelime ile cevap verir.

"-Ha TATSIZ ha !! der"

Bu sözden sonra Ahmet çavuşlar sülalesinin o koluna Tatsızlar diye hitap ederler.

Bu tatsız lafını eden genç'in torunu Osman Güngör Abi, bu hadiseyi bana anlattı.

Osman Güngör Abi'nin babasının İsmi Ali, Annesinin İsmi Hamiyet tir.

Dedesi yukarıda da yazdığımız gibi Kürt Osman, Babaannesi Hafize Hanımdır.

Osman Güngör Abi Babasının sülalesinin haymanadan geldiğini, Annesinin ise Elazığ'lı olduğunu söyledi.


Not: Yine Yazıyorum. Yukarıdaki bilgilerde, yanlış ve eksik bilgiler olabilir. e-mail adresime yazarak beni uyarabilirsiniz. Bilgiler yüzde yüz doğruysa bile, yine de sizlerden bir yazı ve yorum bekliyorum.

e-mail adresim: gemickoyu@mynet.com


Yorumlar - Yorum Yaz


Üyelik Girişi
Kullanıcı adı
Şifre

45
0
0
Yorum Yaz